Kolumbia 5:1 USA (8 czerwca 2024 r.) Analiza meczu

The Ameryka Reprezentacja mężczyzn osiągnęła bilans 5:1, gdy Greg Berhalter był trenerem. Kolumbia Sobota w FedEx Field w Landover w stanie Maryland.

Stany Zjednoczone prowadziły 2:0 niecałe 19 minut po bramkach Kolumbii Johna Ariasa I Rafał Bor Pierwszy z dwóch meczów rozgrzewkowych dla USMNT przed gospodarzem tegorocznego Copa America.

Tymoteusz Weah Lepsza gra na początku drugiej połowy pozwoliła gospodarzom zdobyć bramkę. Jednak po błędzie w końcówce Kolumbia podwyższyła wynik i została pierwszą drużyną Meksyk Strzelił pięć goli przeciwko Stanom Zjednoczonym w finale Złotego Pucharu w 2009 roku

Ryszarda Riosa, Jorge Carrascala I Louis Sinistera Wszyscy zdobyli punkty Matta Turnera Przegrana z USMNT w ciągu ostatnich 13 minut była największą stratą od czasu porażki Kostaryka W 2016 roku dobiegła końca kariera Jurgena Klinsmanna na stanowisku trenera.

Wynik przedłużył passę Kolumbii bez porażki do 22 meczów.

Sytuacja nie będzie łatwiejsza dla Stanów Zjednoczonych po towarzyskim meczu z pięciokrotnym zwycięzcą Pucharu Świata Brazylia Środa w Orlando. Rozpoczęła się kampania Copa America przeciwko Stanom Zjednoczonym Boliwia 23 czerwca.

Stany Zjednoczone nie wygrały w ostatnich pięciu meczach z południowoamerykańskim przeciwnikiem, w tym trzy remisy od zwycięstwa 1:0. Ekwador W 2019 r.

USMNT poniosło najgorszą stratę od ośmiu lat.

Greg Fiume/USSF/Getty Images dla USSF

Gracze nosili tęczowe numery na koszulkach z okazji Miesiąca Dumy przed zgromadzoną głównie w żółtych koszulkach, prokolumbijską publicznością na stadionie US FedEx Field.

Kolumbia wyszła na prowadzenie już w szóstej minucie Jamesa Rodrigueza Przerobiłem podanie, które wypadło z lewej stopy ślizgającego się Antoniego Robinsona Dla Arii. Dotknąłem, żeby wyczyścić Tima Reama Z 6 jardów pokonał Turnera przez lewe ramię bramkarza i trafił w najbliższy słupek, zdobywając swojego drugiego gola w międzynarodowym meczu.

Kolumbia podwoiła prowadzenie w 19. minucie, kiedy Arias wykonał krótki rzut rożny i dośrodkował do Arii, ale amerykańskiemu obrońcy Timowi Reamowi nie udało się. Matiusa Euripa Utrzymując atak i tyłem do bramki z odległości 5 jardów, Borre wykonał kopnięcie znad głowy, które posłało piłkę na lewą stronę Turnera, zdobywając szóstego gola w międzynarodowym meczu.

READ  Trump twierdzi, że może wziąć udział w procesie o oszustwo cywilne w Nowym Jorku po tym, jak poprosił o przełożenie spornego zeznania

Amerykanie nie stracili dwóch bramek w ciągu pierwszych 20 minut po przegranej 2:0 Gwatemala W eliminacjach do Mistrzostw Świata w marcu 2016 r.

Weah, syn lidera Liberii i były Piłkarz Roku FIFA, George Weah, strzelił swojego szóstego gola w reprezentacji, niskim finiszem w 58. minucie.

Po raz pierwszy w historii Ameryki wszystkich 11 zawodników zagrało w klubach z pięciu największych lig europejskich: Anglii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Francji. Tylko sześć ze 143 pozycji wyjściowych w 13 meczach Mistrzostw Świata w 2022 roku zostało obsadzonych przez zawodników Major League Soccer, w tym trzech z 99 od czasu powrotu Berhaltera na stanowisko trenera.

Informacje z Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.