Caitlin Clark zdobyła 23 punkty i poprowadziła Sky do zwycięstwa 91-83 w drugim meczu sezonu WNBA.

Wyczekiwana przez fanów WNBA rywalizacja pomiędzy Kaitlyn Clark i Angelem Reese przybrała na sile w niedzielne popołudnie po starciu Indiana Fever i Chicago Sky.

Indywidualnie Clark zakończył mecz z 23 punktami, ośmioma zbiórkami i dziewięcioma asystami. Zaczął gorąco dla Fever, oddając trzy pierwsze strzały i zdobywając siedem punktów w pierwszej kwarcie. Dorównało to jego łącznej punktacji w czwartkowym meczu z Atlanta Dream.

Reese miał problemy z faulami i w trzeciej kwarcie wszedł na ławkę rezerwowych w składzie czterech zawodników. Obejmuje to między innymi odgwizdanie za rażący faul po uderzeniu Clarka w głowę po wskoczeniu do kosza.

W połowie czwartej tercji popełniła piąty faul, ale trenerka Sky Teresa Witherspoon przywróciła Reese do gry, a Fever utrzymywała pięciopunktowe prowadzenie. Kłopoty z faulami przerwały mecz, który zapowiadał się na dobry dla Reese, który do przerwy prowadził Sky z dziewięcioma punktami. Skończył z 11 punktami, 13 zbiórkami i pięcioma asystami, najwięcej w drużynie.

Oto jak przebiegał niedzielny mecz:

na żywo25 aktualizacji

• Kelsey Mitchell wykonała swój drugi rzut wolny w zwycięstwie drużyny Fever 91-83.

• Alia Boston wybiła zegar akcji i dała Indianie prowadzenie 86–81.

• Caitlin Clark trafiła dużą trójkę i na 3 minuty przed końcem Fever objęła prowadzenie 84-77.

• W drugiej połowie Angel Reese miał problemy z faulami. Trenerka Sky, Teresa Witherspoon, wróciła do gry w pięcioosobowym składzie, a Fever prowadziła pięcioma punktami.

• Caitlin Clark odnalazła swój rytm w trzeciej kwarcie. Obecnie prowadzi Fever z 18 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami.

• Angel Reese popełnił trzy faule w trzeciej kwarcie, ostatni raz od czasu, gdy sprawdzał Kaitlyn Clark na skrzydle. Do meczu wchodzi 4-osobowy skład.

• Aaliyah wykonuje świetną robotę, przewożąc piłkę do Bostonu w fazie gorączki. W zeszły czwartek zdobył 27 punktów w meczu przeciwko Dreamowi, a w trzeciej kwarcie ma już 13 punktów.

• Marina Mabrey rozpoczęła drugą połowę gorąco dla Sky z 10 punktami w trzeciej kwarcie. Do tej pory w tym meczu zdobył 18 bramek.

• Na 1,1 sekundy przed końcem Katie Lou Samuelson trafiła za trzy punkty – to jej trzecia część meczu – dając Fever prowadzenie 47-43 do przerwy.

Samuelson i Kaitlyn Clark zdobyli po dziewięć punktów, a Kelsey Mitchell nadal prowadził Indianę z 10 punktami.

Angel Reese był czołowym strzelcem Chicago w pierwszej połowie z dziewięcioma golami.

• Angel Reese fauluje Nalisę Smith z Indiany, która za trzy razy wchodzi na ławkę rezerwowych.

Camila Cardoso zdobyła 10 punktów, a Reese 7, a Sky zdominował tablice.

• Trenerka Fever, Christy Sides, otwarcie argumentuje, że Isabelle Harrison z Chicago popełniła faul w ataku (lub potknęła się), po wątpliwym faulu blokującym Katie Lou Samuelson. Indiana nie podjęła wyzwania i wypadła z pierwszej połowy.

• Niektórzy bezskutecznie zdobywali bramkę dla Fever po końcowym posiadaniu piłki w pierwszej kwarcie. Zegar akcji dobiegł końca, gdy próbowano zdecydować, kto strzeli.

Sky prowadzi 26–23 po 1.

• Dana Evans i Caitlin Clark wymieniają słowa po numerze. Awansem jest Sennady Carter.

• Caitlin Clark dobrze rozpoczęła mecz z 7 punktami przy trafieniach 3 z 3.

• Byli koledzy z drużyny Południowej Karoliny, Aaliyah Boston i Camila Cardoso, mogą być pojedynkiem, który warto dziś obejrzeć.