Chicago Sky Angela Reese’a pokonuje Indiana Fever Caitlin Clark na oczach pełnej gwiazd publiczności w Chicago

Melissa Tamez/Ikon Sportswire/Getty Images

Angel Reese zakończył karierę z 25 punktami i 16 zbiórkami w zwycięstwie nad Indiana Fever Caitlin Clark.

CNN

Anioł Reese W niedzielę na oczach pełnej gwiazd publiczności w Wintrust Arena drużyna Chicago Sky pokonała Caitlin Clark Indiana Fever (88:87).

Gwiazda WNBA Cheryl Swoopes, gwiazda New York Knicks Jalen Brunson, raperzy Chance the Rapper i Lil Durk oraz aktor Jason Sudeikis byli w Chicago, aby obejrzeć trzecie spotkanie obu drużyn w tym sezonie.

Clark i The Fever wygrali dwa poprzednie mecze, ale za trzecim razem szczęście sprzyjało Sky, który zwyciężył w zaciętym meczu. Gra.

Reese zaliczyła dominujący występ, kończąc karierę z 25 punktami i 16 zbiórkami, co przedłużyło jej passę double-double w WNBA do ośmiu meczów z rzędu, stając się trzecią zawodniczką w historii ligi, która osiągnęła ten wynik, dołączając do Sylvii Fowles i Candace Parker.

„To właśnie robię: wychodzę i występuję” – powiedział później Reyes reporterom. Według ESPN. „Każdego dnia robię wszystko, aby wygrywać”.

Clark również zaliczył dobry występ, zdobywając 17 punktów i zapewniając 13 asyst.

Reporterka „USA Today”, Nancy Armor, określiła atmosferę jako „elektryczną… takiej energii, jakiej to miasto nie widziało w profesjonalnej koszykówce od czasów Jordanii”.

Kamel Krzaczyński/USA Today Sports/Reuters

Clarke zapewnił rekordową liczbę 13 asyst w porażce z Sky.

Podczas dwóch poprzednich spotkań pomiędzy Sky i Fever w tym sezonie WNBA głównym tematem rozmów był trudny charakter wydarzenia.

W obu meczach Clarke był świadkiem rażących fauli, Pierwsza pochodzi od Chindi Carter I wtedy Od Reese’a. Jednak niedzielny mecz przebiegł w dużej mierze bez incydentów.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od siedmiu remisów i ośmiu zmian prowadzenia. Jednak w połowie trzeciej kwarty Fever objęło 15-punktowe prowadzenie, ale Sky zaatakowało i zremisowało do 82 na trzy minuty przed końcem.

READ  Rekrutacja do piłki nożnej w Tennessee: pięciogwiazdkowy Mike Matthews wybiera Vols zamiast Georgii, Clemson i USC

Przy remisie 84 na niecałą minutę przed końcem Reese wykonał rzut karny i zapewnił Chicago przewagę dwoma. Team Sky utrzyma prowadzenie po szóstym zwycięstwie w sezonie.

Reese była królową strzelców w Chicago, a Carter asystował jej, zdobywając 23 punkty. W stanie Indiana Kelsey Mitchell zdobył 24 punkty, a Rookie of the Year Aliyah Boston dodała 18 punktów.

22-letnia Reese została pierwszą debiutantką w historii serii Sky, która zdobyła 20 lub więcej punktów i 15 lub więcej zbiórek w meczu, podczas gdy Clarke zapisała się w swojej własnej historii, stając się pierwszą debiutantką w historii WNBA z ponad 15 punktami punktów, ponad 10 asyst i ponad 5 trójpunktów na mecz.

Rywalizacja pomiędzy Clarkiem i Reese jest dobrze udokumentowana od czasu ich głośnego starcia w meczu o mistrzostwo NCAA w 2023 roku.

Melissa Tamez/Ikona Sportswire/Getty Images

Angle i Clark już w debiutanckich sezonach stali się dwiema największymi gwiazdami WNBA.

„To dobre dla gry, dobre dla kobiecej koszykówki, ale jest też dobre dla kobiecego sportu” – powiedziała Reese o publiczności. Według ESPN. „Widzisz graczy, raperów i legendy NBA, którzy są w lidze od dawna, którzy wychodzą i okazują wsparcie. Wiesz, że wszyscy teraz to oglądają.

„Myślę, że to jeden z najważniejszych momentów w tej chwili i po prostu gramy dalej. Uważam, że obie drużyny wykonały dziś świetną robotę, dając show. Było fajnie. Świetnie się bawiłem i jestem pewien, że inny zespół świetnie się bawił.”

Zwycięstwo oznacza poprawę bilansu drużyny Sky do 6-9 w sezonie, a porażka zakończyła passę czterech zwycięstw Indiany z rzędu i spadła do 7-11.

Chicago zajmuje ósme miejsce w tabeli WNBA, a „Fever” zajmuje dziewiąte miejsce za nimi.