Samson Nakoa z Saints po sześciu kopnięciach prawie przebiegł 109 jardów, ale wypadł z linii trzech jardów

Samson Nakoa prawie strzelił najbardziej dramatycznego gola w przedsezonie NFL w niedzielę przed przerwą porażki New Orleans Saints 30:27 z Tennessee Titans.

Na cztery sekundy przed końcem drugiej kwarty kopający Titans Brayden Narveson wykonał kopnięcie z gry z odległości 58 jardów. Kopnięcie minęło zbyt blisko słupków bramkowych, co dało Nacua szansę na zablokowanie piłki w polu punktowym i jej odbicie.

Nakoa popędził w stronę lewego skrzydła na linii trzech jardów i dzięki dwóm blokom znalazł przejście wzdłuż lewego skrzydła, aby dotrzeć do pomocy. Stamtąd Nakoa pobiegł prawą stroną i znalazł miejsce na boisku, aby przebiec kolejne 40 jardów. Mając tylko dwóch blokujących i liniowego Tytanów Nicolasa Petit-Frere w pościgu, Nakoa był na dobrej drodze do zdobycia oszałamiającego gola.

Jednak obrońca Tennessee, Thomas Odukoya, zaciekle próbował zepchnąć Nakoę na linię boczną. Odokoya zmusił bramkarza do opuszczenia pola karnego na linii trzech jardów, zanim ten mógł wbiec w pole punktowe. Po przebiegnięciu 106 jardów Nacua prawie zdobył bramkę z rzutu karnego, ale nie udało mu się.

Nacua (26 l.) jest starszym bratem gwiazdy Los Angeles Rams, Pukki Nacui i pierwotnie podpisał kontrakt z Indianapolis Colts jako niewybrany wolny agent z Uniwersytetu Brighama Younga. (Grał także cztery sezony w Utah.) Przez ostatnie dwa lata grał w profesjonalnych ligach wiosennych, najpierw w 2023 r. w drużynie Pittsburgh Maulers z drużyny USFL. W tym roku w drużynie Michigan Panthers z UFL złapał 11 podań na 125 jardów.

Saints podpisali kontrakt z Nacuą w sierpniu i jeśli jego niedzielny występ był jakąś wskazówką, ma on dużą szansę na dołączenie do składu jako specjalista od zwrotów, mimo że Nowy Orlean ma już dobrą kadrę odbiorczą.

Derek Carr ma kontrakt z Saints do 2026 roku. Jeśli jednak nie będzie grał dobrze lub jeśli Nowy Orlean będzie chciał uniknąć płacenia mu od 30 do 80 milionów dolarów należnych mu za ostatnie dwa lata kontraktu, debiutant Spencer Rattler przedstawia się jako potencjalna opcja przejęcia roli podstawowego rozgrywającego Saints.

READ  Tomlin i Colbert mówią, że rozpoczęcie pracy QB byłoby otwartą konkurencją między Trubisky, Rudolph i Beckett

Rattler zachwycił fanów Saints podaniem z 21 jardów do Equienmous St. Brown w drugiej kwarcie, zdobywając pierwszego gola dla Nowego Orleanu w meczu. Było to pierwsze podanie Rattler’a w okresie przedsezonowym.

Piąty wybór (w sumie nr 150) również podał w czwartej kwarcie 43-jardowe podanie do AT Perry’ego, przez co głęboki rzut wyglądał na niemal łatwy podczas zdobywania kolejnego gola dla Nowego Orleanu.

Rattler zastąpił Jake’a Heinera w drugiej kwarcie, wykonując 7 z 13 podań na 105 jardów. Heiner rzucił na 87 jardów przy 8 z 17 podań.

Jednakże Rattler jest wyraźnie bardziej interesujący dla fanów i mediów śledzących drużynę, a wielu przewiduje, że będzie podstawowym zawodnikiem Saints w przyszłym roku, jeśli nie w którymś momencie sezonu. W trzech meczach przedsezonowych podał na 202 jardy, trafiając 20 z 38 podań (53%). Odsetek udanych podań będzie musiał się poprawić (w college’u wynosił 69%), ale umiejętności Rattlera i jego młodość są kuszące.