Bohaterskie wyczyny Stephena Curry’ego w późnych meczach zapewniły złoty medal amerykańskiej koszykówki mężczyzn w meczu z Francją

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w koszykówce mężczyzn zdobyła w sobotę piąte z rzędu złoto olimpijskie, pokonując Francję 98:87.

Steph Curry ponownie przybyła na ratunek drużynie USA, trafiając trzy kolejne rzuty za trzy punkty na dwie minuty przed końcem meczu. Skończył 8 z 13 z 3, co daje w sumie 24 punkty.

Ta historia będzie aktualizowana.

Śledź przebieg sobotniego meczu o złoty medal na blogu Yahoo Sports na żywo, aby uzyskać aktualizacje, najważniejsze wydarzenia i inne informacje dotyczące zwycięstwa drużyny USA nad Francją.

na żywo42 aktualizacje

• Finał: USA 98, Francja 87

Stany Zjednoczone zdobyły swój piąty z rzędu złoty medal, pokonując Francję 98–87. Steph Curry ponownie poprowadził drużynę USA z 24 punktami i trzema rzutami za trzy punkty z rzędu.

• Przeczytaj jeszcze raz

Victor Wembaniama strzelił 3 runy dla Francji i zmniejszył prowadzenie USA do 6. Jednak Steph Curry następnie oddał strzał z dużej odległości w drużynie podwójnej, zdobywając trzecie z rzędu rzuty za trzy punkty.

• 3s od Stepha Curry’ego

Steph Curry zbiera zbiórki dla drużyny USA.

Po tym, jak Francja dwukrotnie zmniejszyła prowadzenie Stanów Zjednoczonych do sześciu punktów, najpierw po rzucie Nando De Colo, a następnie po rzucie za trzy punkty Nicolasa Batuma, Curry odpowiedział na oba wyniki rzutami za trzy punkty.

USA 93, Francja 84, pozostało 1:14.

• USA 87, Francja 79

Kevin Durant wykonał dwa rzuty wolne po trzech niecelnych trafieniach Victora Vembanyamy. USA odbudowują swoją przewagę do ośmiu, a Francja ogłasza przerwę na 2:22 przed końcem meczu.

• Wielka Trójka Stepha Curry’ego

Francja zremisowała z USA do trzech, 82:79, a Victor Wembayama sam faulował.

Steph Curry zdobyła trzy punkty, zatrzymując passę Francji i przywracając prowadzenie USA do 89–75.

• zwisa

Stany Zjednoczone i Francja wymieniają po dwa obroty, oba uzyskane przez drużynę LeBrona Jamesa USA.

Następnie LeBron popełnia faul po kolejnej stracie, tym razem Stepha Curry’ego, zatrzymując Kurshona Yabusele przed wsadem.

Yabusele wykonuje jeden z dwóch rzutów wolnych. Francja zmniejszyła przewagę Ameryki do 82

• Jrue Holiday z kolejną trójką w drużynie USA

Devin Booker odbija niecelnego trafienia LeBrona Jamesa i zdobywa Jrue Holidaya, który rzuca za trzy punkty i prowadzi USA 80-69.

• Kevin Durant wybił zegar czasu akcji z wynikiem 3

Kevin Durant próbował pokonać Matthiasa Lessarda jeden na jednego, zanim podał do Jurau Holiday. Wakacyjny strzał przyciąga podwójną drużynę, której Lessard próbuje pomóc, gdy zegar dobiega końca. Zegar akcji wygasł i Durant pauzował przez długie 3 dni.

USA 77, Francja 68.

• Trzeci mecz: USA 72, Francja 66

Evan Fournier trafił 3, po czym Nando De Colo przechwycił i ułożył się na boisku. Kevin Durant zablokował strzał, ale bramkarz musiał uwzględnić rzut karny. Bramkarstwo podlega przepisom FIBA, ludzie.

W czwartej kwarcie USA prowadziły 72–66.

• Anthony Edwards wsadza lob Kevinowi Durantowi

Więcej rzeczy od Anthony’ego Davisa, dostaje przechwyt i stratę dla Kevina Duranta. Po przerwie dwa na jednego kibice wiedzieli, że zbliża się lob, a Durant podał piłkę do Anthony’ego Edwardsa, który wykonał szybki wsad.

USA 72. Francja 61.

• Anthony Davis dał o sobie znać

Anthony Davis zebrał się w ofensywie i zamienił na Layout. Po drugiej stronie boiska blokuje strzał Gurshona Yabusele.

USA 70, Francja 61.

• Wemby trafia na 3

Francja pokonała USA 65:56 po rzucie za trzy punkty Victora Vembanyamy. Czas Ameryki dobiegł końca

• Po tym, jak Steph Curry odwrócił sytuację, Francja miała szansę na zmniejszenie straty do ośmiu punktów. Ale Bilal Coulibaly nie może zamienić zagrania. Joel Embiid podaje do LeBrona Jamesa.

• Victor Wembanyama traci but

Nie ma słowa na temat tego, czy delegacja francuska będzie jeździć w tych butach podczas niedzielnej ceremonii zamknięcia.

• Faul techniczny Anthony’ego Davisa

Od początku wydawało się, że Joel Embiid może zostać ukarany gwizdkiem za konflikt z Rudym Gobertem.

Jednak gdy piłka wpadła do boiska, sędziowie ukarali Anthony’ego Davisa faulem technicznym za stanie z ławki w rogu kortu.

• LeBron, Curry pick and roll

Steph Curry ustawia ekran dla LeBrona Jamesa. Gdy Francja podwaja LeBrona, on znajduje Curry’ego i daje otwartą trójkę. USA 61, Francja 47 na 6:57 do końca trzeciej kwarty.

Curry zdobył 12 punktów, trafiając 4 z 8 z 3.

• Żadnego odpoczynku dla LeBrona, Curry’ego i Duranta

Amerykański trener Steve Kerr pojedzie na swoich trzech gwiazdach. Nieobecni byli LeBron James, Steph Curry i Kevin Durant. Po tym meczu o złoty medal na igrzyskach olimpijskich nie było już rywalizacji. Resztę lata mają na relaks.