Dallas Mavericks vs. Minnesota Timberwolves wyniki na żywo i statystyki – 30 maja 2024

MINNEAPOLIS (AP) Luka Doncic był w swoim żywiole, strzelając z każdego miejsca na boisku, uciszając publiczność i posyłając szelmowskie uśmiechy, gdy Dallas Mavericks rozgrywali nokaut.

Teraz jedna z gwiazd światowego sportu wybiera się po raz pierwszy na finały NBA.

Doncic zdobył 20 punktów w pierwszej kwarcie, po czym osiągnął najwyższy w sezonie 36 punktów, a Mavericks pokonali Minnesota Timberwolves 124:103 w czwartkowy wieczór i po pięciu meczach awansowali do finału Konferencji Zachodniej.

„Powiedział swoim kolegom z drużyny, że nadszedł czas i muszą potraktować to poważnie” – powiedział trener Jason Kidd. „Wysłał zaproszonych i wszyscy przyszli”.

Kyrie Irving również zdobył 36 punktów dla drużyny Mavericks, która w pierwszej połowie prowadziła różnicą 29 punktów, uzyskując 61% celnych strzałów, co ostudziło entuzjazm kibiców, zanim większość fanów obudziła się na pierwszą przerwę na przekąskę. W trzeciej kwarcie Mavs zdobyli 36 punktów, konsekwentnie utrzymując atak Timberwolves na dystans.

„Kiedy wczoraj wieczorem kładłem się spać, a dziś rano szedłem na zdjęcia, miałem taką pewność siebie i czułem, że zagramy jeden z naszych najlepszych meczów” – powiedział Irving.

Zajmujący 5. miejsce na Zachodzie zespół Mavs ma cały tydzień na odpoczynek przed rozpoczęciem finałów NBA 6 czerwca w Bostonie, gdzie zespół będzie mógł wystąpić po raz pierwszy od zdobycia tytułu mistrza w 2011 roku, kiedy grał dla nich Kidd. Celtics będą mieli 10 dni pomiędzy meczami po pokonaniu Indiany w finale Konferencji Wschodniej.

Anthony Edwards zdobył 28 punktów, a Karl-Anthony Towns dodał 28 punktów i zebrał 12 zbiórek dla trzeciego rozstawionego Wolves, które zmierzyło się z defensywnym duetem Doncićem i Irvingiem po zmiażdżeniu Phoenixa w pierwszej rundzie, a następnie obaleniu obrony. Mistrz Denver w serii siedmiu gier.

„Nigdy nie spotkaliśmy się jako zespół w tej serii, nawet w jednym meczu” – powiedział Edwards. „W ostatnich dwóch seriach wszyscy klikaliśmy na raz, strzelaliśmy i tak dalej. Tutaj nie działało to od razu.

READ  F1: czas Grand Prix Wielkiej Brytanii, telewizja, wyniki

Irving w występach w fazie play-off poprawił swój bilans do 15-1.

Doncic nadał wyzywający ton, rozpoczynając grę 4 na 4, oddając tęczowe strzały z odległości 28 i 31 stóp, a jednocześnie za każdym razem odwracając się, by w niewłaściwy sposób rozmawiać z kibicami na boisku.

„To mnie napędza. Teraz wszyscy o tym wiedzą” – powiedział Doncic.

W dalszej części pierwszej kwarty oddał 32 stopy, gdy Mavs zakończyli serię 17-1, a w ciągu dziewięciu minut doprowadzili do wyniku 28-5.

„Myślałem, że wykonałem wystarczająco dobry blok, odwróciłem się, a on uderzył z połowy kortu” – powiedział pomocnik Daniel Gafford.

To była druga 20-punktowa kwarta Doncica w jego posezonowej karierze, po 21-punktowej czwartej kwarcie w przegranej w finale Konferencji Zachodniej z Golden State w 2022 roku. Został wybrany MVP serii.

Doncic, który zdobył 14 punktów, zdobywając 22 punkty i zebrał 10 zbiórek, oraz jego bystry pomocnik Irving, który ma mistrzowski tytuł od 2016 roku w Cleveland, byli przełomowymi gwiazdami serii, gdy zespół Wolves po raz pierwszy poczuł przedsmak trwającej serii posezonowej. Gorzkie – ale być może ostatecznie przydatne –.

„Nie można pominąć żadnego kroku. Zachód będzie potworem w przyszłym roku, jak co roku. W tym roku zrobiliśmy wiele rzeczy dobrze” – powiedział trener Wolves, Chris Finch. „Jestem bardzo dumny z naszych chłopaków . Buduję tylko kolejną warstwę fundamentów, aby spróbować dotrzeć tam, gdzie chcemy.

Chociaż niemal za każdym razem, gdy ostatni gwizdek nie dosięgał celu, 25-letni Doncic wymachiwał rękami w stronę sędziów, z niezachwianą pewnością siebie i niezachwianą radością. Fani również naśmiewali się z niego, mówiąc „flop!” Kiedy w trzeciej kwarcie trafił z rzutów wolnych, Doncic uśmiechnął się i zażartował razem z nimi.

Mavs odzyskali mierzącego 2,7 metra debiutanta Derecka Lively’ego II po skręceniu szyi, które wykluczyło go z gry w poprzednim meczu, a także odzyskali kompletny duet chroniący obręcze z Gaffordem, który pomógł im przeszkodzić Rudy’emu Gobertowi na słupku i prawie wszystkim innym, którzy próbowali go pokonać. atakuj kosz. Gafford miał 11 punktów i dziewięć zbiórek, a Lively dodał dziewięć punktów i osiem zbiórek.

READ  „Wyścig był słuszny” mówi Verstappen po tym, jak obrażał Sainza, aby zwiększyć prowadzenie w Montrealu

Chociaż Edwards zdobył 25 punktów po raz 15. w 27 meczach play-off w karierze, miał problemy ze znalezieniem swojego rytmu wśród wszystkich drużyn grających w deblu. Wilkom przypomniano, że pomimo postępu, jaki poczynili w tym sezonie, nie mają jeszcze żadnego ataku w mistrzostwach, pomimo jego dynamicznych umiejętności i mentalności sprzęgła.

W kluczowej pierwszej połowie mieli tak dużo posiadania piłki, że trenerzy mieli problem ze znalezieniem grupy, która mogłaby grać ze sobą w harmonii.

Gdy upływały ostatnie sekundy drugiej kwarty, Edwards wjechał na boisko i kopnął piłkę w róg do Kyle’a Andersona, który podał ją skrzydłem do Townsa, ale nie udało mu się znaleźć stylu, który mu się podobał. Podał piłkę z powrotem do Andersona, który próbował się do niego zbliżyć, ale jego zegar akcji dobiegł końca.

P.J. Washington, który zdobył 12 punktów, skrzyżował ramiona, aby uczcić kolejną duszną sekwencję defensywną Mavs.

Wygrali serię. Dostali serial. Zasługują na tę serię. Gratulacje dla nich i całego ich personelu. „Prowadzili ich dwaj światowej klasy gracze, którzy grali na światowym poziomie” – powiedział Finch.

Prawa autorskie 2024 STATS LLC i Associated Press. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie lub dystrybucja bez wyraźnej pisemnej zgody STATS LLC i Associated Press jest surowo zabronione.