Finał Pucharu Stanleya: Pantery wygrywają siódmy mecz z Oilers i zapewniają sobie pierwsze mistrzostwo w historii klubu

Po raz pierwszy w historii Florida Panthers sięgnęli po Puchar Stanleya.

Floryda wygrała w poniedziałek wieczorem thriller 2:1 w meczu nr 7 z Edmonton Oilers i zapewniła sobie zwycięstwo 4:3 w finale Pucharu Stanleya. Zwycięstwo zapobiegło historycznemu załamaniu po tym, jak Oilers podnieśli się z deficytu 3:0 i zremisowali w serii na 3:3.

Po stracie 18 bramek w dwóch porażkach z rzędu w meczach 4-6, obrona Florydy wróciła do formy w poniedziałkowy wieczór dzięki znakomitemu występowi bramkarza Siergieja Bobrowskiego, który zatrzymał 23 z 24 strzałów Edmontona, w tym atak Oilers w końcówce, który groził utratą bramki. związać grę.

Connor McDavid z Edmonton został odznaczony Conn Smythe Trophy jako najcenniejszy zawodnik całych play-offów Pucharu Stanleya, pomimo porażki swojej drużyny. Jest szóstym zawodnikiem w historii NHL, który zdobył nagrodę od przegranej drużyny i pierwszym od czasu Jeana-Sébastiena Giguere’a z Anaheim Mighty Ducks w 2003 roku. Jest drugim w historii skaterem, który wygrał po przegranej próbie, dołączając do Reggie Leach z Filadelfii w 1976. Wydania.

McDavid prowadził w fazie play-off z 42 punktami i ustanowił rekord NHL należący wcześniej do Wayne’a Gretzky’ego, zdobywając 34 asysty w meczu play-off. Jednak Pantery zdusiły McDavida i resztę Oilers w decydującym meczu nr 7 w poniedziałek.

Kibice z Florydy głośno wiwatowali po ogłoszeniu Conna Smythe’a, ale znaleźli mnóstwo powodów do wiwatowania, gdy kapitan Panthers Aleksander Barkov po raz pierwszy od 11 sezonów swojej kariery w drużynie zdobył Puchar Stanleya.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Panthers po raz pierwszy w meczu przejęli przewagę po rzucie karnym z dużej wysokości wykonanym przez Warrena Foegele niecałe trzy minuty później. Nie od razu zamieniło się to w bramkę w przewadze, ale zawodnik z Florydy Carter Verhaeghe przerwał bezbramkowy remis kilka sekund po jego zakończeniu.

Gdy Edmonton wrócił do pełni sił, Ivan Rodriguez z Florydy oddał mocny strzał od lewej ściany, który minął prawą siatkę. Jednak Verheeghe wybił piłkę kijem w powietrze i minął Stuarta Skinnera, dając Florydzie prowadzenie 1:0.

Bramka zdobyta na 15:33 przed końcem meczu dała Florydzie pierwsze prowadzenie w serii od zakończenia trzeciego meczu zwycięstwem 4:3. To było krótkotrwałe.

Zaledwie 2:17 później Matthias Janmark z Edmonton wyrównał wynik po strzale po świetnym podaniu Cody’ego Ceciego.

Po stracie na Florydzie Ceci skierował krążek za linię bramkową Edmonton, a następnie wystrzelił go w lód przez trzech obrońców z Florydy. Janmark otrzymał podanie przed niebieską linią Florydy i zaatakował siatkę, nie będąc przechwyconym przez żadnego z obrońców. Zwiódł Bobrowskiego i posłał strzał nadgarstkiem w lewą stronę siatki.

READ  U Joela Embiida zdiagnozowano przemieszczenie płata łąkotki, rozważa się operację: Źródła

Bramka ta doprowadziła do remisu 1:1 i kontynuowała trend, który nękał Panthers, gdy Oilers zebrali się, aby zremisować w serii po deficycie 3:0. Gol był piątym golem z rzędu Edmontona po serii okazji do ucieczki. Okazało się, że to drugie.

Szanse Edmontona się wyczerpały, gdy w drugiej połowie był remis 1:1. Oilers kontrolowali piłkę przez większą część sekundy, ale mieli problemy z przekształceniem tej kontroli w okazje do zdobycia gola. Ponad 15 minut po zakończeniu pierwszej połowy Panthers wykorzystali okazję do zdobycia bramki, którą mieli Oilers, w własną.

Voegele zagroził prowadzeniu Oilers 2:1 strzałem z prawej strony bramki nad zatłoczoną siatką. Jednak Dmitry Kulikov z Florydy wybił piłkę, a Panthers zabezpieczyli ją i rozpoczęli atak. Środkowy Sam Reinhart wykorzystał sytuację po drugiej stronie bramki szybkim strzałem z prawego skrzydła, który trafił do siatki i wyszedł na prowadzenie 2:1 dla Panthers, wprawiając podekscytowanych fanów z Florydy w szał.

Druga tercja zakończyła się bez żadnego innego gola, a Pantery przystąpiły do ​​trzeciej tercji z historią po swojej stronie. Zespoły prowadzące w siódmym meczu finału Pucharu Stanleya po dwóch tercjach wygrały 13 razy z poprzednich 14 okazji. Pantery wygrały 25 meczów z rzędu, prowadząc po dwóch meczach.

Sam Reinhart świętuje zdobycie zdobywającego Puchar Stanleya gola w drugiej kwarcie.  (Ikona Petera Gonneletta/Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Sam Reinhart świętuje zdobycie zdobywającego Puchar Stanleya gola w drugiej kwarcie. (Ikona Petera Gonneletta/Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Obrona Bobrovsky’ego i Florydy zapewniła, że ​​Pantery nie złamią tego trendu. Jednostka, która zdecydowała o zwycięstwie 3:0 w serii, odzyskała kontrolę. Pantery oszczędnie szukały McDavida i przez większą część trzeciej kwarty nadal trzymały pod kontrolą All-Star Leona Draisaitla (zero bramek w finale Pucharu Stanleya).

Najlepsza okazja McDavida do zdobycia gola nadeszła, gdy do końca meczu pozostało 7:05. Stracił jednak kontrolę nad piłką tuż przed siatką, a Oilersom nie udało się minąć Bobrowskiego.

Edmonton wywierał presję na Bobrovsky’ego w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry, ale mimo kilku okazji w końcówce nie był w stanie przebić się.

Oilers bezskutecznie wyciągnęli Skinnera w końcowych momentach gry. Floryda świętowała mistrzostwo Pucharu Stanleya na własnym lodzie. Zwycięstwo odebrało Oilersom szansę na zdobycie pierwszego tytułu mistrza Kanady od czasu zdobycia Pucharu Stanleya przez Montreal Canadiens w 1993 roku.

READ  Chris Holtmann został zwolniony ze stanowiska trenera męskiej koszykówki w Ohio State

Floryda była bardziej fizyczną drużyną w meczu siódmym, zdobywając 30 trafień w porównaniu do 19 trafień Edmontona. Pantery miały przewagę 17-13 po zablokowanych strzałach i 12-7 przy odbiorach. To był godny koniec dla drużyny Panthers, która w sezonie zasadniczym strzeliła najmniejszą liczbę bramek w lidze.

Zwycięstwo jest pierwszym z trzech wyjazdów drużyny Panthers do finału Pucharu Stanleya od ich debiutu w sezonie 1993/94. Po raz pierwszy zagrali o Puchar w 1996 r., po trzecim roku gry w NHL, ale zostali zmieceni przez Colorado Avalanche. Powrócili na boisko w zeszłym sezonie, po raz pierwszy pod okiem trenera Paula Morrisa, ale przegrali z Vegas Golden Knights w pięciu meczach. Mistrzostwa są pierwszymi mistrzostwami Morrisa w jego 26 sezonach jako głównego trenera NHL.

Pantery nie miały w tym sezonie żadnego kaca po długiej fazie play-offów w 2023 roku. Poprawiły się dzięki 10 zwycięstwom i 18 punktom, aby zdobyć tytuł Atlantic Division i zająć trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej w sezonie zasadniczym.

W fazie play-off Panthers pokonali Tampa Bay Lightning w pięciu meczach oraz Boston Bruins i New York Rangers w sześciu, aby dotrzeć do finału Pucharu przeciwko Oilers. Teraz po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Pucharu Stanleya.

Relacja na żywo dobiegła końca37 aktualizacji

• Aleksandar Barkov jest pierwszym zawodnikiem, który podniósł Puchar Stanleya dla Florida Panthers, wręczając go Siergiejowi Bobrowskiemu.

• Connor McDavid zdobywa Trofeum Conna Smythe’a

• „To już nie jest sen” – powiedział Matthew Tkachuk po meczu w ESPN. „To rzeczywistość”.

• Świętowanie rozpoczyna się na Florydzie.

• Florida Panthers zdobyli Puchar Stanleya!

Jest to pierwsze trofeum w historii klubu dla Panthers.

• Według statystyk NHL: W ostatnich 10 minutach meczu padło 14 remisowych bramek Jakikolwiek potencjał Mecz rozstrzygający o Pucharze Stanleya (ostatni: Pat Maroon o 53:48). Czwarty mecz SCF 2021). Ostatnim był napastnik Maple Leafs, Todd Sloan (59:28 cala). Piąty mecz SCF 1951).

• Oilers nie potrafią wykorzystać fenomenalnej okazji przed siatką.

• Rzut karny Oilers spełnił swoje zadanie, uniemożliwiając Panthers wysoki rzut karny wykonany przez Evana Boucharda na Eto Luostarinena.

• Według statystyk NHL: W trzeciej tercji siódmego meczu w historii finału Pucharu Stanleya padły tylko dwa gole decydujące o remisie: Sweeney Schreiner o 7:47 w trzeciej tercji dla Maple Leafs z 1942 r. i Murray Armstrong o 8:16 . Z trzeciego okresu Czerwonych Skrzydeł 1945. Zwyciężyła drużyna Maple Leafs Schreinera z 1942 r., a Red Wings Armstronga z 1945 r. przegrała – obie drużyny musiały rozegrać siódmy mecz po tym, jak jedna z drużyn objęła prowadzenie 3:0.

• Według statystyk NHL drużyny prowadzące w trzeciej kwarcie siódmego meczu finału Pucharu Stanleya mają bilans wszechczasów 13-1.

• Koniec drugiej kwarty: Panthers 2, Oilers 1

Pantery prowadzą teraz dzięki bramce Sama Reinharta pod koniec drugiej tercji, a Floryda ma przewagę nad Oilers 17-15 pod względem celnych strzałów.

• Pantery prowadzą 2:1

Po świetnej kontroli ze strony Edmontona Sam Reinhart z Panthers dał swojej drużynie przewagę na niecałe pięć minut przed końcem drugiej tercji.

• Edmonton rozpoczyna grę w przewadze po wątpliwej akcji na Tkachuku, ale ostatecznie nie udaje mu się to.

• Koniec pierwszej połowy: Oilers zremisowali 1:1

Carter Verhaeghe z Panthers uderzył pierwszy i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale zaledwie kilka minut później Mattias Janmark z Oilers otrzymał odpowiedź i podwyższył wynik na 1. Floryda ma niewielką przewagę pod względem celnych strzałów nad Edmonton (7-6). To jest miejsce, w którym siedzimy pod koniec pierwszego okresu.