Lionel Messi nie wykorzystuje rzutu karnego, ale Argentyna i tak dociera do półfinału Copa America

Augustina Markariana/Reuters

Argentyna pokonała Ekwador w rzutach karnych i awansowała do półfinału.

CNN

Bohaterem była bramkarz Amy Martinez Argentyna Jak Albiceleste osiągnięty Puchar Ameryki W półfinale Ekwador zremisował 1:1 po serii rzutów karnych 4:2.

Argentyna prowadziła przez większą część meczu w Houston w Teksasie po tym, jak obrońca Manchesteru United Lisandro Martinez strzelił do domu po rzucie rożnym w 35 minucie.

Jednak Ekwador wyrównał w doliczonym czasie gry, gdy Kevin Rodriguez uderzył głową w dolny róg po dośrodkowaniu Jana Yeboa.

La Tri Kilka minut później pojawiła się wspaniała szansa na wygranie meczu, ale Jordi Caicedo uderzył głową obok słupka z zaledwie sześciu metrów.

Bez dogrywki mecz zakończył się od razu rzutami karnymi, a Lionel Messi nie trafił w pierwszą próbę rzutów karnych, a jego strzał Panengi trafił w szczyt poprzeczki.

Jednak Martinez obronił dla Ekwadoru dwa kolejne rzuty karne wykonane przez Angela Menę i Alana Mindę, podczas gdy Argentyna strzeliła kolejne cztery gole, aby uniknąć zawstydzenia Messiego i zapewnić sobie miejsce w półfinale, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą piątkowego ćwierćfinału pomiędzy Wenezuelą a Kanadą .

Martinez, który zyskał reputację specjalisty od rzutów karnych, wykonał swój charakterystyczny taniec, aby znakomicie odbić rzut punktowy Mindy.

Według BBC bramkarz Aston Villi otrzymał dla Argentyny 24 rzuty karne, z czego wykorzystał zaledwie 12 z nich, w tym dziewięć obronił.

Charliego Tripleva/AFP/Getty Images

Lionel Messi nie wykorzystuje rzutu karnego w rzutach karnych.

„Pracuję nad tym” – powiedział Martinez po meczu, według Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej. „Robię 500 nurkowań na praktykę. Zawsze powinniśmy dawać z siebie wszystko, ludzie na to zasługują.

„Skomplikowali nam wszystko. Zagrali świetny, bardzo fizyczny mecz. Wiedzieliśmy, że będą jednym z najcięższych rywali w pucharze, ale nie jestem gotowy, aby wrócić do domu. Ta drużyna zasługuje na kontynuację .

READ  Burmistrz El Paso ogłosił stan wyjątkowy w związku z napływem migrantów znad granicy z Meksykiem

„To wyjątkowe chwile być z naszymi ludźmi, [a stadium] Pełno Argentyńczyków. Nie zagraliśmy tak, jak chcieli ludzie, ale na szczęście wygraliśmy.