Quincy Hall ze Stanów Zjednoczonych zdobyła złoty medal na olimpijskim biegu na 400 metrów, pokonując trzech biegaczy.

Amerykanie zdominowali Igrzyska w Paryżu

Amerykanie dominują na torze, a reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet wygrywa półfinał Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

04:06

Quincy Hall stał się najnowszym Amerykanin zelektryzuje igrzyska olimpijskie Lekkoatletyka zdobyła złoty medal w środę wieczorem, biegając z tyłu na 400 metrów i pokonując trzech biegaczy.

Gdy biegacze pokonywali ostatni zakręt, Hall, znajdujący się na czwartym miejscu, wyprzedził biegacza po zewnętrznej, a następnie dwóch kolejnych po wewnętrznej, aby przekroczyć linię mety w 43,40 sekundy, co stanowiło czwarty najszybszy czas.

Srebrny medal zdobył Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith z czasem 43,44 sekundy, a brązowy medal Musala Samugonga z Zambii zdobył w 43,74 sekundy.

lekkoatletyka-dźwięk-paryż-2024
Amerykanin Quincy Hall (po lewej) rywalizuje o zwycięstwo z Brytyjczykiem Matthew Hudsonem-Smithem (po prawej) i Musalą Samukongą z Zambii (po środku) w finale biegu na 400 metrów mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu w St-Denis. Na północ od Paryża, 7 sierpnia 2024 r.

Martina Bernettiego/AFP za pośrednictwem Getty Images

Hall uczcił swój nieprawdopodobny powrót upadkiem na torze Ruch anioła śniegu.

„Jestem zdeterminowany” – powiedział Hall. „To właśnie doprowadziło mnie do tego punktu. Dużo bólu, dużo bólu”.

Michael Norman, jedyny Amerykanin w wyścigu, dobiegł jako ostatni.

Hall jest pierwszym Amerykaninem, który zdobył złoto w wyścigu okrążeniowym od czasu LaShawna Merritta w 2008 roku. Zwycięstwo przyszło pewnego wieczoru później Daleko w tyle pozostał Amerykanin Cole Hawker Spóźniono się na pokonanie faworytów w grupie 1500 mężczyzn

W środę częste kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w lekkoatletyce przybrały dziwny obrót. Stos czterech Bieg na 5000 metrów mężczyzn, jeden kamerzysta wszedł do drugiego i obrońcy tytułu mistrza w skoku wzwyż stanęli przed dylematem.

READ  Nasdaq skacze, gdy słabnące stopy kapitalizacji zwiększają wzrost akcji; Twitter kwitnie