Stany Zjednoczone zostają zdyskwalifikowane w sztafecie 4 x 100 metrów mężczyzn z powodu błędu w dostawie

SAINT-DENI, Francja – Amerykańscy mężczyźni biorący udział w sztafecie 4 x 100 metrów na igrzyskach olimpijskich nadal borykają się z suszą, którzy w piątek zostali zdyskwalifikowani po przekroczeniu linii mety na siódmym miejscu.

Pierwsze miejsce zajęła Kanada z czasem 37,50 sekundy, drugie miejsce zajęła Republika Południowej Afryki z czasem 37,57 sekundy, a Wielka Brytania minęła metę z czasem 37,61 sekundy i zdobyła brązowy medal.

Po tym, jak na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich zepsuły ją wadliwe podania, Drużyna USA pozwoliła, aby problem powrócił w Paryżu.

Zespół – Christian Coleman, Kenny Bednarek, Kyrie King i Fred Curley – źle rozegrał piłkę pomiędzy Colemanem i Bednarekiem. Dostawa opóźniła się i Bednarek musiał się niemal całkowicie zatrzymać, aby przyjąć pałeczkę. Zanim go otrzymał, zespół amerykański był na swoim miejscu.

Zespół został później zdyskwalifikowany za wybiegnięcie ze strefy, ponieważ Coleman podał pałeczkę poza strefą przekazania.

„Oczywiście wszyscy będziemy dla siebie surowi” – ​​powiedział Coleman reporterom. „Lekkoatletyka to sport indywidualny, więc sprinty robimy po swojemu. Kiedy spotykamy się jako zespół, jest to najfajniejsza część tego sportu. Oczywiście jest to trochę rozczarowujące, zwłaszcza dla For America, ponieważ chcieliśmy to zrobić, chcieliśmy, aby to się stało i wiedzieliśmy, że mamy odpowiednią prędkość, aby to zrobić. „To się nie wydarzyło, ale my też jesteśmy ludźmi. W życiu przeżywamy wzloty i upadki. To kolejny z tych momentów, kiedy musimy spuścić głowę i dalej naciskać”.

więcej: Shakari Richardson i Gabby Thomas poprowadziły Amerykanki do zdobycia złota w sztafecie 4×100 metrów

Bez względu na to, ilu biegaczy składa się z męskiej drużyny Stanów Zjednoczonych, drużyna ta wyraźnie borykała się z problemem wymiany pałek na igrzyskach olimpijskich.

Według agencji Reuters od 1995 r. na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata Stany Zjednoczone doświadczyły 11 upadków pałeczek, dyskwalifikacji lub zakazów. Zespół nie zdobył medalu w sztafecie 4 x 100 metrów od swojego ostatniego zdobycia srebra na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku medal był złoty dla drużyny na zawodach w Sydney w 2000 r. Przed tą serią niepowodzeń drużyna USA wygrała tę imprezę 15 razy – 13 razy więcej niż jakikolwiek inny kraj.

READ  Christian McCaffrey „czuje się dobrze” po dniu wolnym dla weterana – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Legenda lekkoatletyki Carl Lewis, zdobywca dziewięciu złotych medali olimpijskich, po wykluczeniu wezwał do całkowitej zmiany programu.

„Czas wysadzić system” – napisał Lewis na swoim koncie X. „Bez wątpienia wszyscy w (USA Track & Field) bardziej dbają o relacje niż o zwycięstwo. Żaden sportowiec nie powinien wchodzić na tor i biegać w kolejnej sztafecie, dopóki to się nie zmieni”. Ten program jest od góry do dołu.”

Amerykańska gwiazda lekkoatletyki Noah Lyles, który zdobył złoty medal na 100 metrów, a następnie we wtorek zaraził się wirusem Corona, nie wziął udziału w finale sztafety mężczyzn ze względu na swoją chorobę. Jednak mając wielu innych zdolnych biegaczy, Stany Zjednoczone nie powinny były potrzebować Lylesa do zdobycia medalu, gdyby podania były czyste.

„Wszyscy jesteśmy światowej klasy i spodziewam się, że wszyscy wrócimy do zespołu w Los Angeles” – powiedział Coleman. „Myślę, że będziemy w stanie wygrać u siebie”.

Śledź Tylera Dragona z USA TODAY Sports na X @TheTylerDragon.