Sydney McLaughlin-Levron bije rekord świata w biegu na 400 m przez płotki | Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024

Sydney McLaughlin-Levron ugruntowała swój status jednej z najbardziej dominujących sportsmenek współczesnej epoki, wygrywając olimpijski finał biegu na 400 m przez płotki, bijąc własny rekord świata w 50,37 sekundy.

„To niesamowite, że nasz sport wciąż się rozwija. To niesamowite, że ludzie chcą oglądać bieg na 400 m przez płotki. W tym roku czekało nas mnóstwo ciężkiej pracy” – powiedział po wyścigu. „Przez cały czas wiedziałem, że to będzie trudny wyścig.

Potwierdziła swoje mistrzostwo podczas zawodów na Stade de France w czwartkowy wieczór, podczas których sześciokrotnie pobiła rekord świata, pokonując z łatwością silną holenderską gwiazdę Femke Boll (52,15) i uplasowując się na trzecim miejscu. Srebro wywalczyła Amerykanka Anna Cockrell z czasem 51,87.

„Wiele poświęciłem, moja rodzina wiele poświęciła” – powiedział Cockrell. „Aby zrobić to dzisiaj, kiedy to się najbardziej liczy, na największych scenach, z całą rodziną tutaj, wszyscy zamknęliśmy oczy i płakaliśmy. Naprawdę jestem mówcą, brak mi słów.

McLaughlin-Levrone nie spocił się, kiedy wrócił do domu ze znaczną przewagą. Kiedy rekord świata został potwierdzony, spojrzała na tablicę wideo. W tym momencie takie wyczyny są dla niej niemal rutyną. Oczekuje się, że w najbliższy weekend wystartuje w sztafecie 4×400 m i może zdobyć trzecie złoto olimpijskie w swojej karierze.

Oprócz złota Jowisza, Michaela Johnsona na 400 m w latach 1996 i 2000.

To był idealny prezent urodzinowy dla McLaughlin-Levron, która w środę skończyła 25 lat.

„Dziękuję za uczczenie moich 25. urodzin w ten sposób. To było wczoraj, wspaniała okazja, której nawet nie możesz sobie wyobrazić” – powiedział. „Jest tu cała moja rodzina. Będziemy świętować, cieszyć się tym czasem i przygotowywać się do sztafety.

Unikaj reklam w poprzednich biuletynach

Wcześniej wieczorem Amerykanie zdobyli dwa medale na 200 m: Noah Lyles zdobył brązowy medal na 100 m, a Kenny Bednarek zdobył srebrny medal za Letzile Deboko z Botswany. Po wyścigu ujawniono, że Lyles zaraził się Covidem.

Stany Zjednoczone zdobyły kolejne złoto, gdy pod koniec czwartku Grant Holloway wygrał bieg na 110 m przez płotki mężczyzn, wyprzedzając kolegę z drużyny Daniela Robertsa. Brązowy medal zdobył Rasheed Bradbell z Jamajki. Holloway poczuł ulgę i był szczęśliwy: był trzykrotnym mistrzem świata, ale nigdy nie zdobył złota na igrzyskach olimpijskich.

READ  Liczba przypadków Govt-19 w Chinach jest wysoka z powodu rosnących ograniczeń Xian