USA 1:1 Brazylia (12 czerwca 2024) Analiza meczu

Christiana Pulisica Zdobył sprytny rzut wolny i asystował Zjednoczone państwo W remisie 1:1 z Brazylia W Orlando na Florydzie, w środę wieczorem, gdy obie drużyny przygotowują się do gry w tegorocznym Copa America.

Po odbiciu się od porażki 5:1 z Kolumbią w zeszły weekend, Stany Zjednoczone przerwały passę 11 porażek z Brazylijczykami w otwartym konkursie. Amerykanie mają obecnie bilans 1-18-1 i remis z Brazylią, a jedyne zwycięstwo odnieśli w półfinale Złotego Pucharu CONCACAF w 1998 roku.

Matt Turner obronił 11 razy, najwięcej w wykonaniu amerykańskiego bramkarza od czasu, gdy Tim Howard obronił 15 razy w przegranej 2:1 z Belgią w drugiej rundzie Pucharu Świata w 2014 roku.

Wśród sześciu gości zaproszonych na Copa America Stany Zjednoczone rozpoczynają 23 czerwca mecz z Boliwią, a następnie grają z Panamą i Urugwajem. Brazylia, która ostatni raz zdobyła tytuł mistrza Ameryki Południowej w 2007 roku, w pierwszej rundzie zmierzy się z Kostaryką, Paragwajem i Kolumbią.

Mecz przyciągnął na stadion Camping World stadion, w większości pro-brazylijski, liczący 60 016 kibiców, co stanowi największą frekwencję na meczu reprezentacji USA na Florydzie.

Younes Moussa prawie wyprowadził Stany Zjednoczone na prowadzenie w piątej minucie po strzale z 25 jardów, które trafiło w poprzeczkę i odbiło się od pleców bramkarza Alissona, ale pozostało poza siatką.

Brazylia objęła prowadzenie, gdy Turner otrzymał podanie od Tima Reama i posłał piłkę do oddalającego się Musy. Główka w kierunku Rafinhy została przechwycona przez brazylijskiego pomocnika Bruno Guimaraesa, który podał Rodrigo ukośnym podaniem i strzelił swojego szóstego gola w reprezentacji, po czym oddał strzał z ośmiu jardów obok Turnera.

Pulisic został powalony przez Joao Gomeza na skraju pola karnego, a z rzutu wolnego minął mur obronny i minął prawą rękę Alissona, zdobywając 29. gola w 68 występach w reprezentacji.

Christian Pulisic świętuje po strzeleniu gola dla Stanów Zjednoczonych przeciwko Brazylii w towarzyskim meczu w Orlando.

Turner znakomicie zatrzymał strzał 17-letniego Endricka w 70. minucie, Rodrigo w 74. minucie i Viniciusa Juniora w 87. minucie, a następnie zablokował rzut wolny wykonany przez Andreasa Pereirę w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Alissonowi odmówił Pulisic w 68. minucie i Brenden Aaronson w 80. minucie.

READ  Rays podpisują umowę z Pete'em Fairbanksem na przedłużenie

Stany Zjednoczone po raz kolejny wykorzystały tęczowe cyfry podczas Miesiąca Dumy, tym razem na koszulkach, które były w dużej mierze niebieskie z niską białą kreską i niewielką ilością czerwieni u dołu.

Trener USMNT Gregg Berhalter dokonał dwóch zmian w porównaniu z sobotnią porażką 5:1 z Kolumbią i sprowadził napastnika Ricardo Pepe i Musaha do Folarina Baloguna i Johnny’ego Cardoso. Wszystkich 11 zawodników grało w europejskich klubach – zaledwie sześć ze 154 miejsc obsadzonych przez zawodników MLS w 14 meczach, a pełny skład był dostępny od Mistrzostw Świata w 2022 roku, w tym trzy ze 110 od czasu powrotu Berhaltera na stanowisko trenera.

Stany Zjednoczone nie grały w dawnym Citrus Bowl od czasu, gdy Berhalter po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji w meczu towarzyskim przeciwko Szwecji 24 stycznia 1998 roku.

Trener Brazylii Dorival Junior zmienił 10 z 11 podstawowych zawodników po sobotnim zwycięstwie 3:2 nad Meksykiem, pozostawiając Alissona jako jedynego zmiennika.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.