Wynik meczu Manchester United vs Man City, skróty

grać

Dzięki dwóm golom zdobytym w pierwszej połowie, gdy był nastolatkiem, Manchester United pokonał w sobotę Manchester City 2:1 w finale Pucharu Anglii na londyńskim stadionie Wembley.

Zarówno Alejandro Carnacho, jak i Kobi Mainu strzelili gola w ciągu 10 minut i podwyższyli United na 2:0. City, czterokrotny obrońca tytułu mistrza Premier League, w ostatnich minutach regulaminowego czasu zdobył bramkę po Jeremym Doku, ale nie udało mu się znaleźć wyrównania.

„Niewiarygodne. Nikt w nas nie wierzył. Ale wszyscy jesteśmy razem jako zespół. Walczyliśmy, to był mecz naszego życia” – powiedział Carnacho.

Było to 13. zwycięstwo Manchesteru United w Pucharze Anglii w ciągu 143 lat, ustępując jedynie 14-krotnemu mistrzowi Arsenalowi. Zwycięstwo zapewniło Manchesterowi United miejsce w Lidze Europejskiej UEFA 2024–24, europejskich rozgrywkach klubowych drugiej ligi.

Mistrzowie Premier League w tym sezonie, City, mieli nadzieję, że zostaną pierwszym klubem, który w kolejnych sezonach zdobędzie krajowy dublet.

Oto jak wyglądała sobotnia akcja w Londynie:

Finał: Manchester United 2, Manchester City 1

United pokonali swoich międzymiastowych rywali 2: 1 w finale Pucharu Anglii w 2024 roku, podnosząc trofeum zawodów po raz 13. w historii klubu. Zwycięstwo zapewniło United kwalifikację do Ligi Europejskiej UEFA 2024–25.

Menedżer Manchesteru United, Erik den Hagen, był typowany na gorący temat po rozczarowującym sezonie jego klubu w Premier League, a fani będą uważnie obserwować, co stanie się z menadżerem United w nadchodzących dniach i tygodniach.

„Występ był naprawdę dobry przeciwko najlepszej drużynie na świecie” – powiedział BBC ten Hoag. „W tym sezonie mieliśmy wiele niepowodzeń spowodowanych kontuzjami, ale pokazaliśmy dużą odporność i jestem z tego dumny”.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba i misja, którą dzieli każdy człowiek

Zapytany, czy to będzie jego ostatni mecz, Den Haag odpowiedział: „Nie wiem. Taki był dla mnie plan, ale kiedy wszedłem, był bałagan”.

Ostatnie minuty finału Pucharu Anglii powinien był przerwać bramkarz Andre Onana, który popełniał błędy przez cały swój pierwszy sezon w United, po tym jak Jeremy Toku z Manchesteru City oddał niski strzał zza pola karnego. . Gra dalej!

Na 10 minut do końca 90. minuty Manchester City rzuca w United wszystkim, co ma, ale nie może znaleźć przełamania. Julian Alvarez dał City trochę więcej siły ataku Kevinowi De Bruyne na początku drugiej połowy.

Bramkarz United, Andre Onana, znakomicie obronił uderzenie z dystansu Kyle’a Walkera z City i utrzymał wynik 2:0.

Manuel Akanji zastępuje Nathana Ake w obronie City, skrzydłowy Jeremy Doku wchodzi za Mateo Kovacsa, a Pep Guardiola prowadzi 2:0.

W 55. minucie napastnik Man City Erling Haaland trafił w poprzeczkę, co było najlepszą jak dotąd szansą jego zespołu.

Manchester United objął prowadzenie w szatni 2:0 po bramkach nastolatków Alejandro Garnacho (30. minuta) i Kobi Mainu (39. minuta).

Podopieczni Pepa Guardioli dominowali w pierwszej połowie (75%), ale oddali tylko jeden strzał na bramkę. City było w stanie lepiej wykopać tę dziurę, ale United lepiej radziło sobie z znajdowaniem miejsca, gdy rywale napierali na odzyskanie piłki, szczególnie przy drugim golu.

Inny 19-letni Alejandro Carnacho wyprowadził United na prowadzenie już po 10 minutach, kiedy Kobi Mainu zdobył gola, pokonując potężny kontratak i podwyższając na 2:0, a także strzelił gola po raz pierwszy z bliskiej odległości po genialnym podaniu kapitana Bruno. Fernandez.

Mainoo rozegrał w tym sezonie 24 mecze w Premier League dla drużyny United i został powołany do kadry narodowej seniorów Anglii przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy.

READ  Rada Joela Embiida dla zmagającego się Jamesa Hardena – „Bądź agresywny”

19-letni skrzydłowy drużyny United Alejandro Garnacho rzucił się na błąd obrońcy City Josco Guardioli, gdy ten próbował skierować piłkę z powrotem do bramkarza w niezręcznym starciu długą piłką zagraną nad głową. Bramkarz miasta Stefan Ortega wyszedł i próbował przejąć piłkę, pozwalając Carnacho prześlizgnąć się do tyłu i zdobyć gola w 30. minucie.

Obrońca United Lizando Martinez w pierwszych minutach zderzył się z Erlingiem Hollandem z drużyny City, aby ostro zareagować na zdobywcę Złotego Buta z Premier League. City chciało rzutu karnego, ale szybka analiza VAR zdecydowała, że ​​to nie wystarczy, aby uzasadnić rzut karny.

City wygrało oba spotkania pomiędzy klubami w sezonie 2023-24 Premier League po zwycięstwie nad swoimi rywalami w ubiegłorocznym finale Pucharu Anglii.

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Haag, jest przekonany, że jego zespół może uratować słaby sezon w sobotnim finale Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City.

„Chodzi o trofea” – powiedział w czwartek dziennikarzom Den Haag. „Mamy dużą szansę na zdobycie pucharu.

„Klub nie zdobył tak wielu trofeów przez ostatnie 10 lat, ale mamy szansę zdobyć dwa w ciągu dwóch lat” – powiedział, odnosząc się do triumfu w Pucharze Ligi w zeszłym sezonie.

Holender odmówił odpowiedzi na pytanie, czy mógłby poprowadzić sobotni mecz, który może być jego ostatnim meczem w barwach United.

„Nie mam nic do powiedzenia, po prostu skupiam się na pracy, którą mam do wykonania, czyli wygraniu sobotniego meczu, a potem będziemy uwzględnieni w programie i pozostaniemy w programie” – powiedział. „Przyjechałem tutaj, aby zdobywać trofea. Mam szansę osiągnąć to w sobotę i wykorzystaliśmy ją jako zespół.

„Po każdym sezonie przeglądasz go i widzisz, na którym etapie programu jesteś i co wymaga zmiany”.

– Reutersa

Finał Pucharu Anglii 2024 będzie transmitowany wyłącznie w ESPN+ w sobotę 25 maja.

READ  Zełenski na Ukrainie wznawia wojnę z korupcją wśród skandali | Wiadomości o korupcji

Gdzie odbędzie się finał Pucharu Anglii w 2024 roku?

Finał Pucharu Anglii 2024 zostanie rozegrany na stadionie Wembley w Londynie.

Nowy stadion Wembley jest gospodarzem zawodów od 2007 roku, kiedy stadion został otwarty. Oryginalne Wembley było gospodarzem finału Pucharu Anglii co roku z wyjątkiem jednego roku od 1923 do 2000 roku. Stadion Millennium w Cardiff w Walii był gospodarzem meczów w latach 2001–2006, gdy nowy Wembley był w budowie.

Godzina rozpoczęcia finału Pucharu Anglii 2024

Finał Pucharu Anglii 2024 rozpoczyna się w sobotę, 25 maja o godzinie 10:00 czasu wschodniego.